Kuchnie i lalki - o zabawkach dla dziewczynek

e wybierając się do znajomych w odwiedziny, borykamy się z odwiecznym problemem związanym z zakupem prezentu dla gospodarzy. Wino lub własnoręcznie upieczone ciasto zawsze będzie mile widziane i może wziąć udział we wspólnym biesi

Kuchnie i lalki - o zabawkach dla dziewczynek Zabawki drewniane to idealny pomysł na prezent dla dziecka

Odwieczny dylemat ? co kupić dziecku na prezent??Drewniane zabawki pomysłem na idealny prezent

Niejednokrotnie wybierając się do znajomych w odwiedziny, borykamy się z odwiecznym problemem związanym z zakupem prezentu dla gospodarzy. Wino lub własnoręcznie upieczone ciasto zawsze będzie mile widziane i może wziąć udział we wspólnym biesiadowaniu. Większy problem jest zawsze z tym, co kupić dzieciom. Nigdy nie wiadomo co im sprezentować, ponieważ najczęściej nie wiemy jakie mają preferencje i co lubią. Z pomocą przychodzi nam nowy trend w zabawkach dziecięcych, czyli ekologiczne zabawki drewniane. Zachwycają one swoją pomysłowością, bogatym wzornictwem, a jednocześnie prostotą. Pobudzają wyobraźnię dziecka, zachęcają do kreatywnej zabawy, a ich ceny rozpoczynają się już od kilkunastu złotych.


Czy zabawki z drewna dla dzieci to zupełnie nowy pomysł?

Chociaż nowoczesne, kolorowe i bardzo różnorodne zabawki z drewna dla dzieci mogą dla niejednej osoby stanowić zaskoczenie dla niejednej osoby, zwłaszcza w bardziej zaawansowanym wieku, to jednak tradycja wyrobów dla dzieci z drewna sięga zamierzchłych czasów. Co prawda, tego typu produkty są teraz w niezwykle atrakcyjnej formie, nieporównywalnej wręcz z na przykład drewnianymi klockami sprzed trzydziestu lat, to jednak te dwa przedmioty coś ze sobą łączy. Idea tworzenia klocków i innych zabawek z drewna się nie zmieniła, chociaż w obecnych czasach wynika to bardziej z troski o ekologię niż z powodu braku innych materiałów do wytwarzania zabawek.


Warto wiedzieć

Podstawowymi pierwiastkami wchodzącymi w skład drewna są: węgiel (49,5%), tlen (43,8%), wodór (6,0%), azot (0,2%) i inne. Główne związki tworzące drewno to: celuloza (ok. 45%), hemicelulozy (ok. 30%) i lignina (ok. 20%). Ponadto w drewnie występują też: cukier, białko, skrobia, garbniki, olejki eteryczne, guma oraz substancje mineralne, które po spaleniu dają popiół. Skład chemiczny popiołu zależy od rodzaju drzewa, klimatu, gleby itp.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Drewno_(technika)#Sk.C5.82ad_chemiczny